Темні конячки АПК: хто просуває на керівні посади держпідприємств посадовців із сумнівним минулим?

  			Темні конячки АПК: хто просуває на керівні посади держпідприємств посадовців із сумнівним минулим?
57529 ПЕРЕГЛЯДІВ

Низка масштабних аграрних підприємств внаслідок реорганізації аграрного відомства опинилась у підвішеному стані – без легітимних керівників та з великими боргами. Хто банкротить державні підприємства і чому керувати ними призначають осіб із сумнівною репутацією? Дізнавайтесь із матеріалу Христини Кришихи.

Підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» – єдина в Україні лабораторія, акредитована в Міжнародній асоціації з контролю за якістю насіння ISTA, що видає сертифікати міжнародного зразка. Без яких, до речі, Україна не може експортувати чи імпортувати продукцію.

Тут відбулась аналогічна ситуація з дивним призначенням нового керівника і знову ж таки на дуже короткий термін.

«3 жовтня була нарада в міністерстві під керівництвом Баграта Ахіджанова, де представили новий наказ про призначення Капустинського. Ми цього не очікували, бо все таки йшла нарада про фінансово-господарську діяльність. Тут призначають Капустинського, це трохи мене здивувало – без конкурсу, без нічого…», – розповідає заступник директора ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», в.о керівника Олександр Сєдов.

Цікаво, що у 2017 році той самий Капустинський вже очолював підприємство і вже тоді до його порядності й чесності виникали питання.

Утім, так само як і Заставного, пана Капустинського звільнили 11 жовтня. При цьому підставою для призначення обох була службова записка від директора господарсько-фінансового департаменту Баграта Ахіджанова.

До речі, це той самий посадовець, що живе у незадекларованій квартирі на Печерських Липках.

ЖК “Новопочерські липки”, в якому проживає Ахіджанов

Журналісти «СтопКору» неодноразово писали офіційні звернення у міністерство, надсилали запити на особисту пошту пана Ахіджанова, телефонували йому, але своєї обіцянки надати коментар Баграт Рафікович так і не виконав.

Після виходу нашого сюжету в ефір 28 жовтня стало відомо, що Тимофій Милованов звільнив звільнив держсекретарів обох колишніх міністерств – АПК та економіки.

В день свого звільнення держсекретар АПК призначив виконувачем обов’язків держсекретаря іншу людину. Не маючи на це юридичного права (міністерство ліквідується, він звільнений), не попередивши і не отримавши в мене дозвіл ні як у міністра об’єднаного міністерства, ні як у голови комісії, що реорганізує та ліквідує міністерство АПК.

Цей наказ про призначення не має юридичної чинності. Минулого тижня я його скасував, а людину, яка погодилася взяти участь в цій схемі, звільнив. Якщо по-простому, то певні люди в міністерстві АПК намагаються продовжувати керувати міністерством або його частинами. Незаконно. Ми їх спокійно та послідовно звільняємо, а за наявності ознак кримінальних злочинів повідомляємо правоохоронні органи”, – прокоментував ситуацію міністр на своїй сторінці у Фейсбук.

СтопКор

Связь с редакцией - politica.chat@gmail.com

Мої відео