Пономаренко і його злочинна група можуть бути причетні до рейдерства цукрового заводу на Вінниччині

Пономаренко і його злочинна група можуть бути причетні до рейдерства цукрового заводу на Вінниччині
3815 ПЕРЕГЛЯДІВ

Напевне, багато хто ще добре пам’ятає гучне затримання членів транснаціональної злочинної організації, яке відбулось 10 грудня 2020 року. Тоді, оперативні співробітники Департаменту стратегічних розслідувань МВС та управління стратегічних розслідувань в місті Києві, слідчі Головного слідчого управління НПУ та поліції м. Києва за силової підтримки КОРДу та роти особливого призначення, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України - затримали злочинне угрупування, яке займалось вимаганням коштів, викраденням людей та вчиненням певних дій на користь зловмисників чи інших осіб. Суми, які вимагали злочинці коливалися від 20.000 гривень до 800.000 доларів США.

Скріншот: сайт npu.gov.ua

Одним із затриманих, а також співорганізатором, лідером ОЗУ являється Пономаренко Дмитро Валерійович 1972 року народження, який відомий ще як «Дітріх».

Також, Пономаренко відомий ще своїми тісними зв’язками із колишнім Головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом, на замовлення якого виконував різноманітні брудні та незаконні справи.  

Скріншот: сайт corruption.ws

Зокрема, Пономаренко фігурує у гучній справі інсценування вбивства журналіста Аркадія Бабченко, там же відчутно засвітився і Анатолій Матіос. По цій темі, нещодавно дав велике інтерв’ю виданню «ВЗГЛЯД» громадський діяч, журналіст Ігор Мізрахпроти якого цей дует Пономаренко-Матіос, а також його команда екс військових прокурорів у 2019 році намагались сфальсифікувати кримінальну справу.      

Скріншот: сайт vzglyad.in.ua

Дмитро Пономаренко по всій видимості є доволі небезпечним злочинцем-свідком численних епізодів незаконної діяльності високих чинів у правоохоронних органах. Зокрема, напевне, багато він може розказати про Анатолія Матіоса і його команду екс-прокурорів та людей які досі працюють в СБУ, ГПУ, ДБР та Судах.  Саме така «обізнаність», скоріш за все й допомогла йому 20 січня 2021 року змінити стіни СІЗО на цілодобовий домашній арешт, до речі, умови якого він активно – порушує.     

Сьогодні щодо всієї злочинної організаціївключаючи Пономаренко, який єдиний із всієї ОЗУ вийшов із СІЗО - триває слідство. Хоча, це що його випустили із СІЗО – є грубим порушенням частини 2 Статті 255 КК Ураїни (Створення злочинної організації)Дана стаття Закону чітко вказує:  організатор тяжких злочинів, навіть попри визнання вини, свою заяву про злочини - НЕ може бути звільнений  від кримінальної відповідальності.

Та час іде, банда Пономаренка активно проявила себе по цілій Україні! А тому,  крім уже відомих та розслідуваних злочинів – виявляються і нові, можливі, епізоди діяльності цієї злочинної організації. 

Так, 4 лютого «hromadske» опублікувало дані, що злочинне угрупування організатором якого є Дмитро Пономаренко може бути причетним до рейдерства цукрового заводу на Вінниччині.

Журналісти «hromadske» повідомили, що у них в розпорядженні є частина переписки фігурантів справи. Також вони зазначили, що імовірні члени транснаціонального угруповання із Пономаренко могли співпрацювати з раніше вже затриманими ймовірними членами одеського угруповання, яке, за даними слідства, очолює чеченець Магомед Айдаміров.

Ось частина тексту статті «hromadske»:

Два телефони, частину переписки з яких нам вдалося побачити, вилучили нібито в Сергія Чернова. Останній є одним із п’яти підозрюваних виконавців викрадення на початку грудня минулого року юриста Олега Мірошниченка нібито на замовлення власника будівельної корпорації «Укрбуд» Максима Микитася. Чернов наразі співпрацює зі слідством, і на початку січня йому було змінено запобіжний захід із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. За словами прокурора у справі, до нього застосовані заходи безпеки.

Серед осіб, з якими нібито він переписується — Сергій Пастир (або Удав), Євсєєв ВД, Юляха Борюсіка, Ножик та інші. 

У переписці між собою учасники згадують про цукровий завод на Вінниччині. Зокрема, нібито Сергій Чернов пише Євсєєву ВД (імовірно, Євсєєв Вадим Дмитрович — ред.) 2 грудня: «Їду забирати завод у Вінницю. Цукровий». За кілька днів Євсєєв ВД надсилає йому посилання на статтю про те, що прокуратура зацікавилася рейдерами цукрового заводу, і питає: «Читав?», на що не отримує відповіді. Також Чернову 5 грудня Юляха Борюсіка скидає те саме посилання й питає, чи це робота Вадіка. Чернов підтверджує.

Мова йде про «Іллінецький цукровий завод»що на Вінниччині. Щодо спроби рейдерства цього заводу Вінницька обласна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження 

Скріншот: сайт vin.gp.gov.ua

Наприкінці листопада у Facebook з’явилось повідомлення про намагання незаконно відібрати право власності деяких фізичних осіб на частку майна підприємства. Про це повідомила Марина Кучинська, стверджуючи, що жертвами зловмисників стали її чоловік, Анатолій Кучинський, та його сестра, Лілія Кучинська. Вони є одними зі співвласників ТОВ «Іллінецький цукровий завод».

В свою чергу Директорка підприємства, Юлія Десюк, на своїй сторінці у Facebook також підтвердила цю інформацію та зазначила, що підозрює намагання якнайшвидшого продажу майна цукрового заводу.

Журналісти «hromadske» зв’язались із Юлією Десюк, яка повідомила що наприкінці листопада 2020-го їхній юрист випадково помітив у реєстрі зміну власників на Удовенка Сергія Анатолійовича. 

«Здійснили продаж часток, і 27 листопада вони змінили директорів на одну й ту ж саму особу — Сергія Удовенка. Зробили довіреність на право перепродажу часток і потім уже оформили продаж»,  розповіла Марія Десюк.

«Не виключено, що новий власник заводу на Вінниччині Сергій Удовенко — той самий, який підписаний у телефоні Чернова як Сергій Пастир та Удав. Оскільки, згідно з даними програми Getcontact, цей же номер у деяких користувачів підписаний як Сергій Удовенко, Сергій Одеса, Сергій ЕСБІУ (імовірно СБУ — ред.), Сергій Султан Южний. І саме Сергію Пастирю 6 грудня Чернов надсилав новину про те, що прокуратура зацікавилась імовірними рейдерами заводу на Вінниччині» – пишуть журналісти «hromadske».

Як бачимо, злочинне угрупування співорганізатором якого є Дмитро Пономаренко ще довго не сходитиме із сторінок ЗМІ. І попри те, що сам Пономаренко свою причетність до злочинної організації заперечує - факти говорять про протилежне.

Дмитро Пономаренко — підозрюваний співорганізатор транснаціональної ОЗГ, яка, за даними слідства, займалась викраденням людей та вимаганням неіснуючих боргів. Апеляційний суд Києва, 20 січня 2021 року.  Фото: Вікторія Рощина/hromadske

Нагадаємо, що Димитру Пономаренко інкримінують створення злочинної організації та вимагання грошових коштів для оплати боргу, що не існує, у 550 тисяч доларів від громадянина Колеснікова. Також, Пономаренко за участі колег по ОЗУ вчинив напад із заподіянням тілесних ушкоджень на члена Спілки журналістів України Ігоря Мізраха. 

Ось як сам Ігор Мізрах прокоментував напад Пономаренко: 

«Щодо нападу на мене Пономаренком Дмитром Валерійовичем:  10 вересня 2020 року, в одному із ресторанів м. Києва групою осіб чеченської зовнішності на чолі з Пономаренко Дмитром було здійснено напад на мене, журналіста Ігоря Мізраха. В цей час я перебував у даному закладі  виконуючи редакційне завдання – проводив інтерв’ю, збір даних для статті. Пономаренко Дмитро та його банда вчинили злочини, що трактуються, як перешкоджання журналістській діяльності із нанесенням тілесних ушкоджень та погрози життєдіяльності» .

Повернемось ще раз до епізоду із рейдерським захопленням ТОВ «Іллінецький цукрозавод»Рейдери, не виключно, що це банда Пономаренко доволі спокійно використала нотаріусів та державного реєстратора, і змінила в реєстрі власників - законного керівника Десюк на свого підставного Удовенко.

Тут напрошується доволі логічне питання«а чи могли злочинці спокійно, без підтримки у правоохоронних органах, яка є у Пономаренко – вчинити такі дії?...»

Зрозуміло, що рано чи пізно власники все ж би побачили (що й відбулось) зміни і звернулись у правоохоронні органи. Тут злочинці мали бути впевнені, що за свою зухвалість їм нічого не буде, і їх прикриють зверху… А прикриють друзі-любителі по рейдерських захопленням під прикриттям погонів, можливо під  ЕКС прикриттям погонів.  

До речі, Юлію Десюк (Удовенко видалили) повернули у реєстр як керівника буквально нещодавно 2 лютого 2021 року. В час коли можливі виконавці рейдерства перебувають у СІЗО.

Що ж, впевнені – це ще далеко не всі епізоди злочинів, де випливатиме банда, співорганізатором якої є Пономаренко. Та й сам «Дітріх» явно ще не «засвітився у всій красі»…  

Теги: Іллінецький цукровий завод,Анатолій Кучинський,Лілія Кучинська,Удовенко Сергій Анатолійович, Дмитро Пономаренко,Пономаренко Дмитрий,Дитрих,Дітріх , Ігор Мізрах,ОЗГ,ОЗУ,Сергій Пастир,Пономаренко Дмитро Валерійович,Анатолій Матіос,Аркадій Бабченко, рейдерство,Сергій Удовенко,рейдерство цукрового заводу,Юлія Десюк
Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - politica.chat@gmail.com

Мої відео