Трамп обіграв Європу в газовий покер

  			Трамп обіграв Європу в газовий покер
58624 ПЕРЕГЛЯДІВ

“Глава Білого дому Дональд Трамп обвів ЄС навколо пальця і змусив закуповувати американський скраплений природний газ (СПГ) у більших обсягах. І для цього йому знадобилось всього-навсього пригрозити митом на європейські автомобілі. Виникає відчуття, що Європа і Німеччина уже давно розкрили всі свої карти і капітулювали”, – вважає автор статті “ЄС купився на блеф Трампа про каральні тарифи” Габор Штайнгарт.

У великій політиці без блефу не можливо обійтися, – пише автор. – Майже профі у грі в покер вдає, що його середня рука насправді виграшна, чим змушує опонентів грати від захисту і підвищує свої шанси на перемогу. Яскравий приклад – Дональд Трамп. Одним лише погрожуванням ввести мито на європейські автомобілі він поставив Єврокомісію на коліна. Увесь світ спостерігав за принизливим видовищем, коли глава організації Жан-Клод Юнкер намагався догодити американському президенту, пропонуючи “поглибити співробітництво”.

Після зустрічі Трампа з Юнкером обсяг американського СПГ, закуповуваного Європою, збільшився на 272%!

У минулому році ЄС сплатив за поставки блакитного палива із Штатів $800 мільйонів, тільки за березень 2019 європейці віддали $250 мільйонів.

Міністр енергетики США Рік Перрі засудив будівництво “Північного потоку-2”, а також закликав німецьку владу будувати більше терміналів для прийому СПГ, визнав, що американські енергоресурси дорожчі за російські, але з точки зору політики, надійніші.

«Таке відчуття, що Європа і Німеччина не просто грають від захисту, а вже давно розкрили свої карти. Вони говорять про партнерство, а мають на увазі капітуляцію», – резюмує Штайнгарт.

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео